Lingwistyka sprzedaży

Szkolenie jest skierowane do managerów sprzedaży, dyrektorów sprzedaży i osób odpowiedzialnych za tworzenie strategii sprzedażowej firm. Dzięki spojrzeniu na język sprzedaży rozumiany nie tylko jako rozmowa przedstawiciela handlowego z klientem, bądź dystrybutorem, ale także jako nieodłączny element kreowania strategii sprzedaży, uczestnicy poznają sekrety tworzenia lingwistycznego tła oferowanych produktów. Warsztat służy przede wszystkim przekazaniu wiedzy i technik ułatwiających konstruowanie systematycznych opisów oferty, by w maksymalnie perswazyjny sposób dotrzeć do klienta i ułatwić bezpośrednią rozmowę z konsumentem.

 

Szkolenia polecamy między innymi: Cele szkolenia:

Proces sprzedaży nie opiera się tylko na dobrze skrojonej ofercie. To skomplikowany układ zależności, które sięgają o wiele głębiej niż się powszechnie wydaje. Skuteczna sprzedaż musi bazować na osiągnięciach współczesnej neuropsychologii i komunikologii. Aby przekonać konsumenta do zakupy trzeba spojrzeć na to, w jaki sposób jego mózg odbiera każdy komunikat. Liczy się nie to jak mówisz, ale co mówisz.

Często najtrudniejszym do okiełznania elementem języka sprzedaży jest kreatywność i lekkość wypowiedzi. Skuteczny język handlu nie opiera się na wyświechtanych formułach, powtarzaniu tych samych fraz – klienci oczekują pozytywnych zaskoczeń, przykucia ich uwagi, niebanalnych słów. By osiągnąć najlepsze efekty, musisz nauczyć się usystematyzować swój język sprzedaży.

Korzyści:

Uczestnicy poznają metody konstruowania spójnego i perswazyjnego komunikatu w kontakcie z każdym kupującym, nauczą się tworzyć systematyczny wzorzec opowiadania o ofercie, by maksymalizować wpływ na każdego rozmówcę. Dzięki poznaniu wpływu dobieranych słów i struktur zdaniowych, uczestnicy posiądą umiejętność konstruowania przekazów sprzedażowych tak, by skracały one czas potrzebny klientowi do podjęcia pozytywnej decyzji o zakupie.


PROGRAM

I DZIEŃ
 
Moduł 1 Skok na głęboką wodę”
 

Moduł 2 „Dopłynąć do brzegu”

II DZIEŃ
 
Moduł 3 „Z powrotem na wieży skoków”

Moduł 4 „Opowieści z podium”


Metody szkoleniowe:Termin: 13-10-2016 - 14-10-2016

Trener: Izabela Żyłka

Koszt: 1600 PLN